wtorek, 18 marca 2014

                                       Naturalna Gąbka



Dzisiejszy post dotyczył będzie pielęgnacji naszego ciała naturalnymi gąbkami. Zacznijmy od tego czym właściwie są te naturalne gąbki.

Gąbki to nic innego jak żywe organizmy wodne, które żyją w morzach i oceanach całej kuli ziemskiej. Można je znaleźć głownie w strefie przybrzeżnej i na dnie płytkich mórz. Należą one do najstarszych organizmów wielokomórkowych, które żyją na ziemi od pięciuset milionów lat. Przez cały ten długi czas gąbki wytworzyły w sobie różne substancje biologiczne, które mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe. 

Gąbki potrafią wchłonąć 50 razy więcej płynów niż same ważą, dzięki temu bardzo dobrze się pienią, dostarczając przyjemność z kąpieli. Są odporne na działanie chemikaliów i zdolne do samooczyszczania, nie gromadząc bakterii, ponieważ posiadają mikroskopijne kanaliki, dzięki którym woda je wypłukuje. Są one jedwabiście miękkie i przyjemne w dotyku, usuwają martwy naskórek i toksyny ze skóry. Przy regularnym myciu, gąbka poprawi krążenie i sprawi, że pory zaczną oddychać co nada jędrności skórze.
Gąbka naturalna, mimo swej trwałości, wymaga pewnej higieny. Przede wszystkim należy pamiętać, aby po kapieli gąbkę wypłukać i wycisnąć z wody oraz umieścić w suchm miejscu tak, aby mogła całkowicie wyschnać. Jest to bardzo istotne dla jej trwałości.
Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, jak dbać o o higienę gąbki tak, aby bakterie nie miały prawa zadomowić się w niej.
1. Gąbkę należy wypłukać w roztworze 1/4 szklanki wody utlenionej oraz 1/4 szklanki wody. Kąpiel taka dodatkowo przywróci gąbce jasny, żółty kolor.
2. Do kąpieli można także użyć sody oczyszczonej, którą należy rozpuścić w ciepłej wodzie.
3. Do ciepłej wody należy wkropić kilka kropel olejku z drzewa herbacianego. Olejek ten jest bardzo dobrym środkiem bakteriobójczym, który hamuje rozwój ok. 60 szczepów bakterii.
  
Taką naturalną gąbkę dostaniecie Państwo w naszej mydlarni. Zapraszamy!

Brak komentarzy: